Mikrohistorijska radionica Centra za komparativnohistorijske i interkulturne studije Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (CKHIS) objavljuje izlazak iz tiska izdanja Mikrohistorija. Pola stoljeća inovacija, koju su uredili dr. sc. Drago Roksandić, prof. emeritus, dr. sc. Luka Pejić, dr. sc. Marko Jelenić i dr. sc. Samanta Paronić.

Izdanje je proisteklo iz inicijalnog praktičnog iskustva u poslijediplomskoj nastavi na fakultetskom Odsjeku za povijest, a proteklih godina razvilo se u svojevrstan sveučilišni teorijsko-metodološki priručnik. Nakon opširnoga uredničkog predgovora, ova knjiga na 376 stranica donosi 21 prijevod mikrohistorijski nezaobilaznih priloga talijanskih, francuskih, britanskih, američkih, kanadskih, njemačkih i švicarskih povjesničara, objavljenih u rasponu od ranih 1970-ih do 2019.