Dugogodišnja želja uredništva studentskog časopisa Pro tempore je održavanje znanstvenog skupa na kojemu bi imali priliku izlagati studenti povijesti i drugih srodnih struka. Unatoč okolnostima pandemije, koja je pogodila cijeli svijet, uredništvo je – uz organizacijsku potporu Odsjeka za povijest Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu – odlučilo održati znanstveni skup na temu Civilizacijski i kulturni susreti.

Ovaj skup okupio je izlagače iz nekoliko znanstvenih disciplina, ponajprije iz povijesti, arheologije, filozofije, muzikologije, etnologije i kulturne antropologije, a unatoč prevladavanju osmanskih tema, pokrivena su brojna područja, dok je fokus većeg dijela izlagača u okvirima historijske imagologije i kulturne historije. Izlaganja sa skupa se, ovisno o individualnim dogovorima s izlagačima, namjeravaju objaviti u 17. broju časopisa Pro tempore.

Skup će se održati 11. travnja 2022. godine u Vijećnici Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu s početkom u 10 sati. U izravnom prijenosu skup se može pratiti i na linku.

Program skupa i knjižicu sažetaka možete pogledati i preuzeti ovdje.

Studentski znanstveni skup

Studentski znanstveni skup “Civilizacijski i kulturni susreti”