Katedra za rumunjski jezik i književnost Odsjeka za romanistiku, Udruga Rumunja u Republici Hrvatskoj i Veleposlanstvo Rumunjske pozivaju na izložbu fotografija Istrorumunji. Fotografije čiji su autori rumunjski fotografi Gheorghe Petrila, Ovidiu Gabor i Constantin Demeter snimljene su u su u istarskim selima Žejane, Šušnjevica, Letaj, Nova Vas, Kostrčani, Brdo i dr.

Izložba je već bila postavljena u galeriji Klovićevi dvori u Zagrebu te u galeriji Principij u Rijeci, a sada gostuje i na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Svečano otvaranje, na kojem će uz dekana izv. prof. dr. sc. Domagoja Tončinića govoriti rumunjski veleposlanik, Nj. Ekselencija Constantin-Mihail Grigorie, predviđeno je za 23. svibnja 2022. u 12.00 sati. Izložbu ćete moći pogledati do 5. lipnja 2022. u auli Filozofskoga fakulteta, Ivana Lučića 3, Zagreb.

• Kratak dokumentarni film o govornicima istrorumunjskoga i izložbi Istrorumunji: