U petak 10. lipnja potpisan je okvirni sporazum o suradnji s Filozofskim fakultetom Sveučilišta u Prištini ”Hasan Prishtina”, Kosovo.

Tijekom posjeta izv. prof. dr. sc. Dashamir Bërxulli, dekan Filozofskoga fakulteta u Prištini je iskazao interes za suradnju u aktivnostima razmjene studenata i djelatnika, zajedničkih istraživačkih djelatnosti i suradnje na projektima.

Dekan izv. prof. dr. sc. Domagoj Tončinić je ukazao na prethodnu suradnju i brojna područja na kojima se naše ustanove mogu povezati i u budućnosti, te izrazio zadovoljstvo činjenicom da će sporazum osigurati institucionalni okvir za sve zajedničke aktivnosti.

Sastanku su prisustvovali i izv. prof. dr. sc. Dolores Grmača prodekanica za studijske programe i cjeloživotno obrazovanje, prof. dr. sc. Hrvoje Stančić, prodekan za organizaciju i razvoj te Fitim Seferi voditelj Ureda za istraživanje i projekte Filozofskoga fakulteta u Prištini.

Informacije o Filozofskome fakultetu u Prištini: Universiteti i Prishtinës.