Nj.E. gdje Antonie Katzourou veleposlanica Helenske Republike posjetila je Filozofski fakultetu ponedjeljak 21. studenoga, 2022.

Izv. prof. dr. sc. Domagoj Tončinića, dekan Fakulteta je u pozdravnome govoru predstavio Filozofski fakultet, a razgovaralo se o dosadašnjoj suradnji s visokoškolskim i znanstvenim ustanovama iz Grčke, te mogućnostima unaprjeđenja suradnje u narednome periodu, posebice kroz program Erasmus+, ali i Program kulturne, obrazovne i znanstvene suradnje između Vlade Helenske Republike i Vlade Republike Hrvatske.

Susretu su prisustvovali i gdja Eleni Triantafyllou, zamjenica veleposlanice, Anastasia Poulakida, voditeljica Konzularnoga ureda,  prof. dr. sc. Irena Bratičević, pročelnica Odsjeka za klasičnu filologiju i prof. dr. sc. Helena Tomas, Odsjek za arheologiju.

A nakon sastanka organiziran je i posjet Grčkome kutku u Knjižnici i Odsjeku za klasičnu filologiju.