U sklopu projekta Hrvatske zaklade za znanost „Istraživanje provenijencije umjetnina u zagrebačkim zbirkama“ (ZagArtColl_ProResearch) u Konferencijskoj dvorani Knjižnice Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu 3. i 10. ožujka 2023. održat će se dvodnevna projektna međunarodna radionica Provenance Research: History, Theory, Practice.

Radionica ima za cilj predstaviti teorijsku podlogu, problematiku i suvremene metodološke pristupe temi provenijencije umjetnina u okvirima znanstvene discipline i struke povijesti umjetnosti. U seriji gostujućih predavanja istraživačice iz Francuske, Poljske, Mađarske i Nizozemske izložit će različite aspekte teme i predstaviti vlastita iskustva istraživačkih postupaka.

U prvom terminu radionice (petak 3. ožujka 2023.) bit će održana tri predavanja (od 14 do 19 sati), a u drugom terminu (petak 10. ožujka 2023.) jedno (od 17 do 19 sati), prema rasporedu dostupnom u programskoj knjižici.

Jezik radionice je engleski i otvorena je za širu publiku.

Međunarodna projektna radionica ''Provenance Research: History, Theory, Practice''

Međunarodna projektna radionica ”Provenance Research: History, Theory, Practice”