Voditelji studentskih projekata Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu potpisali su 23. ožujka 2023. godine ugovore o korištenju sredstava dodijeljenih na Natječaju za sufinanciranje studentskih projekata u 2023. godini.

Sredstva u ukupnom iznosu od 21.212,00 € (159.821,81 kn) dodijeljena su za znanstvene, stručne, istraživačke i umjetničke projekte, radionice, seminare, kulturne djelatnosti te za izdavanje studentskih časopisa i materijalne troškove.

Odabrano je 33 projekata koja pokrivaju različite znanstvene discipline. Studentski projekti važna su platforma za razvoj akademskih, istraživačkih i organizacijskih vještina svih sudionika. Uključivanjem u projekte studentice i studenti nastavne sadržaje mogu primijeniti u istraživačkoj praksi, a stječu i mnoge druge kompetencije iz znanstvene discipline kojom se bave.