Otvorene su prijave na združeni sveučilišni specijalistički studij Redizajn postindustrijskog grada (RePIC) koji je razvijen u sinergiji 8 sveučilišta uključenih u UNIC savez. Studij je namijenjen svima koji žele steći dodatno interdisciplinarno obrazovanje i vještine kreativnog rješavanja izazova postindustrijskih gradova i njihovih stanovnika, a posebno studentima koji su završili pravo, javnu upravu, arhitekturu, urbani dizajn, sociologiju, građevinu, geofiziku, zaštitu okoliša i sl.

RePIC traje četiri semestra i njegovim se završetkom stječe 120 ECTS bodova (EQF 7) i združena diploma osam partnera UNIC sveučilišta.
Studenti mogu birati specijalizaciju u okviru četiri modula uz obveznu fizičku mobilnost na jednom od sveučilišta kako bi iskusili raznolikost urbanih izazova postindustrijskih gradova.

S našeg Sveučilišta u provedbi sudjeluju Pravni fakultet i Arhitektonski fakultet.

Predavanja počinju u jesen 2023., a prijave su otvorene do 31. svibnja 2023. god.

Online informativni sastanak održat će se u petak, 24. ožujka (17:00 – 18:00 sati CET), a zainteresirani se mogu registrirati putem poveznice.