Odsjek za fonetiku Filozofskoga fakulteta u Zagrebu i ove godine organizira stručni skup povodom Svjetskoga dana glasa. Skup će se održati u petak, 14. travnja 2023. g. na Filozofskome fakultetu u Zagrebu (Dvorana 1), od 14 do 18 sati.
Pridružite nam se na ovome skupu kako bismo zajedno istaknuli važnost zdravoga glasa kao jednoga od temelja uspješne komunikacije. U multidisciplinarnim će predavanjima biti predstavljene osnove njege glasa i vokalnoga zdravlja te glasovni poremećaji.
Predavanja će održati:
  • prof. dr. sc. Gordana Varošanec-Škarić (Odsjek za fonetiku, FFZG): „Estetska procjena pjevačkoga glasa“
  • prof. art. mrs. sc. Ivana Legati (Akademija dramske umjetnosti): „Glumac i glas“
  • prof. art. Martina Zadro (Muzička akademija): „O pjevanju, dikciji i glasovnoj njezi“
  • Elvira Kereković, dr. med. (Klinika za dječje bolesti Zagreb) s koautorima: prof. dr. sc. Gordanom Varošanec-Škarić, dr. sc. Ivom Bašić, prim. dr. sc. Sinišom Stevanovićem, dr.med.: „U potrazi za glasom – disfonija u djece“
  • Mislav Knežević, dr. med. (KBC Sestre Milosrdnice) s koautorima: prim. Sinišom Stevanovićem, dr. med., Melanijom Obraz, dr. med., Androm Košecom, dr. med.: „Liječenje nepomičnosti glasnica“.
Nadamo se da ćete nam se pridružiti u obilježavanju Svjetskoga dana glasa u Hrvatskoj!