Croaticum – Centar za hrvatski kao drugi i strani jezik i Europski centar za moderne jezike organiziraju dvodnevnu radionicu ICT-REV: Using ICT in support of language teaching and learning.

Radionica se održava na Filozofskom fakultetu u Zagrebu 6. i 7. srpnja 2023. godine te je namijenjena lektorima hrvatskoga jezika koji rade na sveučilištima u Europi i svijetu.

Cilj radionice je upoznati lektore hrvatskog jezika sa slobodno dostupnim alatima i resursima otvorenog pristupa koji podržavaju poučavanje i učenje jezika kako bi što bolje mogli odgovoriti na suvremene izazove poučavanja i potrebe svojih studenata. Voditelji radionice su Joseph Hopkins (Universitat Oberta de Catalunya), Ursula Stickler (The Open University, UK) i Sarah Heiser (The Open University, UK).

Link na kojem se može doznati više o projektu ICT-REV.