Prema novom Zakonu o visokom obrazovanju i znanstvenoj djelatnosti te novom Statutu Sveučilišta u Zagrebu student ne gubi status studenta ako u dvije uzastopne akademske godine nije ostvario najmanje 35 ECTS bodova (kako je  propisano još uvijek aktualnim fakultetskim Pravilnikom o studiranju).

Status studenta prestaje ako student ne završi studij najkasnije u roku koji je dvostruko dulji od trajanja studija.

Student koji je dvogodišnji diplomski studij upisao 2019./2020. treba diplomirati najkasnije do petka 29. 9. 2023.

Student koji je jednogodišnji diplomski studij upisao 2020./2021. treba diplomirati najkasnije do petka 29. 9. 2023.

Studenti kojima je prema preporuci Rektora u ožujku ove godine produljen status, moraju diplomirati najkasnije do petka 29. 9. 2023.