Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu obavještava kolege, prijatelje, djelatnike i studente da je dana 17. listopada 2023. g. u 74. godini života preminuo dugogodišnji član Odsjeka za sociologiju, veliki hrvatski sociolog Vjeran Katunarić.

Profesor Katunarić dobio je odlikovanje Reda Danice hrvatske s likom Marka Marulića za osobite zasluge u kulturi 1998. g., Godišnju nagradu za znanost Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa 2003. g. za područje društvenih znanosti, priznanje „Rudi Supek“ Hrvatskog sociološkog društva 2010. g. za doprinos razvoju sociologije, i Državnu nagradu za životno djelo u području društvenih znanosti 2017. g. Najveći dio radnog vijeka proveo je na Odsjeku za sociologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu, a karijeru je završio na Odjelu za sociologiju Sveučilista u Zadru.

Ispraćaj prof. Katunarića održat će se u četvrtak 19. listopada 2023. na Gradskom groblju u Zadru s početkom u 14.00, a o komemoraciji ćemo naknadno obavijestiti.