Zmajevim plesom do prvog studija sinologije u Republici Hrvatskoj

Povodom uvođenja redovnog studija sinologije (kineskog jezika i kulture) na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, Katedra za sinologiju poziva vas na svečanost koja će se održati u srijedu, 27. ožujka u auli Knjižnice Filozofskog fakulteta s početkom u 14 sati.

Redovni prijediplomski dvopredmetni studij sinologije s izvođenjem započinje sljedeće akademske godine 2024./2025., a tri godine nakon toga nastavlja se i na diplomskoj razini. To je ujedno i prvi studij kineskog jezika – jednog od najvažnijeg jezika svijeta – i kineske kulture u Republici Hrvatskoj.

Zmajev ples, izvedbe na tradicionalnim kineskim instrumentima, radionice kaligrafije i weiqija te demonstracija taijiquana neke su od točaka programa koji je pripremila Katedra za sinologiju, u suradnji s Veleposlanstvom NR Kine i Konfucijevim institutom Sveučilišta u Zagrebu .

Veselimo se Vašem dolasku!