Nagrade Zaklade Dr. Ljerka Markić-Čučuković dodijeljene su dobitnicima u ak. god. 2022./2023. u petak 5. travnja 2024. godine u Vijećnici Filozofskoga fakulteta u Zagrebu.

Zakladni odbor odabrao je najbolje studente diplomskog studija informacijskih znanosti, smjera bibliotekarstvo u ak. god. 2022./2023. To su Ana Kužnar i Eva Vitković.

Zakladni odbor donio je odluku i o dobitniku nagrade u 2023. godini za knjižnicu, ustanovu, udrugu i pojedinca, koji promiču knjižničarsku struku i bibliotekarstvo općenito. Nagrada je dodijeljena Josipu Striju, školskom knjižničaru iz Gimnazije Petra Preradovića Virovitica za rad, zalaganje i provedene aktivnosti kojima pridonosi boljitku školskog knjižničarstva i obrazovanja općenito.