U sklopu posjeta Republici Hrvatskoj Potpredsjednica Bugarske Nj. E. gđa Iliana Iotova u četvrtak 27. listopada je posjetila i Filozofski fakultet.

Dekan Filozofskoga fakulteta izv. prof. dr. sc. Domagoj Tončinić sastao se s Potpredsjednicom u čijoj je delegaciji bila i Nj. E. gđa Genka Georgieva veleposlanica Republike Bugarske. Susretu su prisustvovali i članovi Odsjeka za južnoslavenske jezike i književnost i studenti bugarskoga jezika.

Tijekom posjeta Potpredsjednica Nj. E. gđa Iliana Iotova donirala je knjige.

Posjet je od iznimnoga značaja prije svega za studij bugarskoga jezika i književnosti na Filozofskome fakultetu, ali i zbog bogate međunarodne suradnje u znanosti i nastavi s visokoškolskim ustanovama u Bugarskoj.

Potpredsjednica je izrazila želju da studenti uspješno nastave svoj studij, te ukazala na bogatstvo proučavanja jezika. Članstvom u EU raste interes za bugarskim, a tako i hrvatskim jezikom.