Tijekom dva dana, 5. i 6. rujna, u bogatom programu konferencije održano je čak 180 izlaganja, otvorena izložba Kvantni skok posvećena velikom ukrajinskom pjesniku Tarasu Ševčenku, održana prezentacija knjige Milenka Popovića i Rajise Trostinske Hrvatski – istočnoslavenski (poredbeno), organiziran izlet u Lovran i razgledavanje Zagreba. Ukratko, nastojali smo opravdati povjerenje i obogatiti doživljaj svih koji su sudjelovali u programu konferencije.
Na konferenciji su sudjelovala ukupno 182 znanstvenika, od toga 72 uživo, a 110 na daljinu. Uz Ukrajinu i Hrvatsku, na konferenciji su sudjelovali znanstvenici iz Slovačke, Austrije, Poljske, Bugarske, Njemačke, Češke, Italije, Norveške, Mađarske, Turske, Slovenije, Srbije, Gruzije. Znanstvenici iz ukupno 15 zemalja.
Teme predstavljene na skupu bile su iznimno raznolike, obuhvaćajući širok spektar područja, od jezikoslovlja i književnosti, preko povijesnih i suvremenih pogleda na aktualna slavistička pitanja pa sve do etnoloških i kulturoloških čime je skup postao mjesto interdisciplinarne razmjene znanja i ideja.
Tijekom dva konferencijska dana ukrajinistika nas je ujedinila u posebnom zajedništvu znanosti. Nadamo se da je skup svima ostao u lijepom sjećanju i da je postavio temelj za buduće, nadamo se tradicionalne, ukrajinističke susrete u Zagrebu.