Europski ured za patente (European Patent Office-EPO) objavio poziv za podnošenje prijedloga za Program akademskog istraživanja  (Academic Research Programme-ARP).

Cilj poziva je podržati zajednička istraživanja sa znanstvenim partnerskim institucijama većeg proračuna i duljeg trajanja.

Poziv za podnošenje prijedloga je otvoren do 15. listopada 2021.

Razdoblje trajanja projekta je do 3 godine, a iznos financiranja do 150.000,00 eura po projektu.

U okviru programa dodijelit će se bespovratna sredstva za 3 istraživačka područja:

• Od sveučilišnog istraživanja do inovacijskih ekosustava
  • Umjetna inteligencija za obuku i obrazovanje u području intelektualnog vlasništva
  • Umjetna inteligencija u domeni patenata

SUGLASNOST ZA PRIJAVU PROJEKTA (za potpis o. d. prodekana)

U cilju uspješne prijave na Filozofskome fakultetu, potrebna je Suglasnost za prijavu projekta. Stoga, ljubazno molimo prijavitelje da pravovremeno pošalju ispunjeni obrazac Suglasnosti u Word formatu na e-mail: projekti@ffzg.hr, a Ured za znanost i projekte će se pobrinuti za potpis te potpisane materijale dostaviti prijavitelju.

Obrazac: Suglasnost za prijavu projekta.

Više informacija o pozivu i natječajnoj dokumentaciji je dostupno na mrežnim stranicama EPO-a.