Dekan Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu izv. prof. dr. sc. Domagoj Tončinić i ravnatelj Sigurnosno-obavještajne agencije Daniel Markić potpisali su 05. svibnja 2022. sporazum o suradnji. Potpisivanju sporazuma nazočili su predstojnik Katedre za vojnu sociologiju prof. dr. sc. Mirko Bilandžić i doc. dr. sc. Danijela Lucić s Odsjeka za sociologiju.

Na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu provode se studiji i izvode se znanstveno-istraživački projekti na temu nacionalne sigurnosti poput društvene sigurnosti, rata, terorizma, oružanih snaga i obavještajnih službi, organizacije informacija i znanja, digitalne transformacije i slično.

Sporazum ujedno obuhvaća suradnju u sklopu platforme Obavještajni koledž u Europi / Intelligence College in Europe, međunarodnog projekta koji okuplja 23 nacionalne sigurnosno-obavještajne zajednice europskih država te je uspostavljen potpisivanjem Pisma namjere 26. veljače 2020. u Zagrebu. Jedan od stupova Koledža jest jačanje suradnje i dijaloga između sigurnosno-obavještajnih zajednica i akademske zajednice.