Nj.E. g. ISO Masato, veleposlanik Japana se u nastupnome posjetu Filozofskome fakultetu 11. studenoga 2022. sastao s izv. prof. dr. sc. Domagojem Tončinićem, dekanom te izv. prof. dr. sc. Ivanom Andrijanićem, pročelnikom Odsjeka za indologiju i dalekoistočne studije i dr. sc. Ivom Lakić Parać, predstojnicom Katedre za japanologiju.

Tijekom susreta dekan je istaknuo važnost suradnje s Veleposlanstvom Japana posebice u kontekstu činjenice da je preddiplomski i diplomski studiji Japanologije u proceduri akreditacije. Trenutno je Japanologija slobodni trogodišnji studij koji se izvodi na Odsjeku za indologiju i dalekoistočne studije.

Filozofski fakultet ima potpisane sporazume o suradnji sa sljedećim sveučilištima u Japanu:

• Osaka Kyoiku University, 2022.
  • Tokushima University, Faculty of Integrated Arts and Sciences, 2017.
  • Faculty of Social and Information Studies Gunma University Japan, 2014.
  • Musashino University, Tokyo, 2011.
  • Graduate School of Letters, Hokkaido University, 2009.
  • Graduate School of Arts and Sciences University of Tokyo, 2007.
Posjet Veleposlanika Japana