Tijekom službene posjete Republici Hrvatskoj, britanski posebni izaslanik za pitanja Holokausta Lord Pickles održao je 10. studenoga 2022. na našem Fakultetu predavanje na temu iskrivljavanja istine o Holokaustu, u suorganizaciji veleposlanika Ujedinjenoga Kraljevstva Simona Thomasa i izv. prof. dr. sc. s Katedre za judaistiku i članice akademske radne skupine pri hrvatskome izaslanstvu pri Međunarodnome savez za sjećanje na Holokaust (International Holocaust Remembrance Alliance – IHRA-i), Naide-Michal Brandl.

Predavanju su prisustvovali i veleposlanik Savezne Republike Njemačke, dr. Christian Hellbach veleposlanik Kraljevine Belgije Nicolaas Buyck, veleposlanik Češke Republike, Milan Hovorka, zamjenica veleposlanika Sjedinjenih Američkih Država, Amy Davison, konzulica Države Izrael, Hadas Dolev, zastupnik u Hrvatskome saboru i član saborskoga Odbora za vanjsku politiku, Davor Ivo Stier, savjetnica premijera Andreja Plenkovića za pitanja Holokausta, suzbijanje antisemitizma i odnose sa židovskim zajednicama te zamjenica voditelja hrvatskoga izaslanstva pri IHRA-i, Sara Lustig, predstavnici religijskih i manjinskih zajednica, ministarstava te brojni profesori i studenti našega Fakulteta i ostalih sastavnica Sveučilišta u Zagrebu.