Natjecanje u području Umjetne inteligencije – povezivanje akademske zajednice i kompanija

Prof. dr. sc. Sanja Seljan s Odsjeka za informacijske i komunikacijske znanosti održala je motivacijski govor na otvaranju natjecanja LUMEN Data Science, udruge eSTUDENT, zajedno s predstavnicima drugih fakulteta: EFZG – prof. dr. sc. Mirjana Pejić Bach, PMF – prof. dr. sc. Luka Grubišić, FER – Igor Stančin, asistent.  Projekt su podržali i brojni drugi znanstvenici.

Uz brojne kompanije koje su sudjelovale kao partneri natjecanja, ovo je bilo pravo mjesto za razmjenu ideja, networking te povezivanje visokoškolske edukacije i tržišta!

LUMEN Data Science je edukativno studentsko natjecanje u obradi i dubinskoj analizi velikih količina podataka (Big Data). Studenti kroz interdisciplinarne timove pronalaze nove rješenja koristeći različite metode i tehnike Umjetne inteligencije.