U ponedjeljak, 18. 12. 2023. izv. prof. dr. sc. Domagoj Tončinić, dekan primio je u nastupni posjet Nj.E. Williama De Baetsa veleposlanika Kraljevine Belgije u Republici Hrvatskoj.

Na sastanku je bilo riječi o dosadašnjoj suradnji s visokoškolskim i znanstvenim ustanovama iz Belgije, a posebice na područjima francuskoga jezika, nederlandistike, germanistike i kroatistike.

Veleposlanik je istaknuo važnost multilingualizma i jezične raznolikosti koja je Belgiji osigurala komplementarnu prednost u mnogim aspektima, a s obzirom da dugu tradiciju poučavanja jezika i kultura na Filozofskome fakultetu to je posebice značajno za naše diplomante i njihov profesionalni razvoj.

Dekan se osvrnuo na važnost u suradnje u području studija francuskoga jezika i književnosti, nederlandistike i germanistike na Filozofskome fakultetu.