Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu obavještava kolege, prijatelje, djelatnike i studente Fakulteta da je u utorak, 19. prosinca 2023. godine u 79. godini života ‎preminula dugogodišnja članica Odsjeka za komparativnu književnost, umirovljena redovita ‎profesorica Gordana Slabinac.‎

Gordana Slabinac rođena je 1945. u Osijeku, gdje je završila osnovnu školu i gimnaziju. Na Filozofskom fakultetu u Zagrebu diplomirala je komparativnu književnost i engleski jezik. Na Odsjeku za komparativnu književnost zaposlena je 1971. Vodila je izborne kolegije iz europske i hrvatske književne avangarde, poetike fantastične književnosti, semantike ironije i groteske, parodije kao intertekstualnog žanra, poetike realizma i modernizma, te postmodernizma. Objavila je knjige Hrvatska književna avangarda (1988), Zavođenje ironijom (1996) i Sugovor s literarnim đavlom: eseji o čitateljskoj nesanici (2006). Prevodila je s engleskog i njemačkog jezika.

Posljednji ispraćaj naše drage kolegice i profesorice održat će se u srijedu, 27. prosinca 2023. u 13:20 sati na groblju Miroševec.‎