Dana 28. veljače 2024. na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu potpisan je Sporazum o znanstveno-istraživačkoj suradnji između Filozofskoga fakulteta i Medicinskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu povodom osnivanja Laboratorija za kognitivnolingvistička istraživanja u translacijskoj neuroznanosti. Riječ je o prvom pridruženom laboratoriju Hrvatskoga instituta za istraživanje mozga koji svojim znanstvenim i istraživačkim radom povezuje lingvistiku s neuroznanošću te ostalim srodnim disciplinama. Laboratorij za cilj ima nastaviti, razvijati i poticati daljnja istraživanja primjene kognitivnolingvističkih spoznaja u multidisciplinarnom znanstvenom okviru. Laboratorij namjerava sustavno uključivati studente i doktorske studente u započeta i nova istraživanja te rezultate svojih istraživanja učiniti dostupnima i primjenjivima u široj društvenoj zajednici. Članovi laboratorija su nastavnici Filozofskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Na svečanom potpisivanju Sporazuma sudjelovali su dekan Filozofskoga fakulteta izv. prof. dr. sc. Domagoj Tončinić, dekan Medicinskoga fakulteta prof. dr. sc. Slavko Orešković, prof. dr. sc. Miloš Judaš, ravnatelj Hrvatskoga instituta za istraživanje mozga te prodekan za međunarodnu suradnju Medicinskoga fakulteta, prof. dr. sc. Miljenko Jurković, prodekan za znanost i međunarodnu suradnju Filozofskoga fakulteta, prof. dr. sc. Ivana Vidović Bolt, prodekanica za nastavu i studente Filozofskoga fakulteta, prof. dr. sc. Ida Raffaelli, voditeljica Laboratorija te članice Laboratorija doc. dr. sc. Daniela Katunar, doc. dr. sc. Marina Grubišić, dr. sc. Janja Čulig Suknaić te dr. sc. Matea Filko.