Povodom pokretanja studija Klinička lingvistika i fonetika, a u svjetlu 150. obljetnice Filozofskog fakulteta u Zagrebu organziramo međunarodnu interdisciplinarnu panelsku raspravu Linguistics/Healthcare Interface: Research-based Development.

Na panelu ćemo zajedno s uglednim pozvanim panelistima raspraviti nekoliko aktualnih izazova na sučelju filologije i zdravstva te ukazati na rješenja koja nudi klinička lingvistika i fonetika. Upravo na sučelju filologije i zdravstva mogu ostvariti preduvjeti za razvoj i inovacije u oba područja, što kliničku lingvistiku i fonetiku čini uzbudljivim područjem studiranja i rada.

Panel će se održati u D1 na Filozofskom fakultetu u Zagrebu u ponedjeljak 17. lipnja 2024. godine s početkom u 16:00 sati. Sudjelovanje je slobodno i otvoreno za sve nastavnike i studente. Svi najavljeni sudionici dobit će potvrdu o sudjelovanju pa vas molimo da svoj dolazak najavite najkasnije do 14. lipnja na klf@ffzg.hr.

Više o panelu i o pozvanim panelistima pogledajte na mrežnoj stranici studija Klinička lingvistika i fonetika.