Upisi na prijediplomske studije Filozofskog fakulteta u Zagrebu u akademskoj godini 2024./2025. provest će se isključivo online putem aplikacije (poveznica će biti uskoro dostupna).

Upisi će započeti u srijedu 17. srpnja u 20.00 sati i trajat će do petka 19. srpnja u zaključno 14.00 sati.

Kako biste ubrzali postupak predaje zahtjeva za upis potrebno je prethodno pripremiti sljedeću dokumentaciju u digitalnom obliku:

• fotografija studenta,
  • fotografija prednje strane osobne iskaznice,
  • fotografija stražnje strane osobne iskaznice,
  • fotografija ili dokument potvrde o uplaćenim troškovima upisa,
  • fotografija ili dokument potvrde o uplaćenim troškovima školarine (ako ju je potrebno platiti),
  • ispisnica s prijepisom ocjena za one koji su već prije studirali.

Detaljnije informacije o pripremi digitalne dokumentacije možete pronaći na poveznici upute za upis (poveznica će biti uskoro dostupna).

Preporučujemo da upisni zahtjev ispunite u srijedu 17. srpnja 2024. godine zbog mogućnosti potrebe dopune upisne dokumentacije. Potpuni upisni zahtjev treba biti predan do petka 19. srpnja 2024. godine u 9:00 sati.

Troškovi upisa u prvu godinu prijediplomskog studija koji uključuju upisninu i paket upisne dokumentacije (upisni list, prijavni list, studentsku iskaznicu, ugovor, osiguranje studenta od posljedica nesretnog slučaja) u akademskoj godini 2024./2025. iznose 50,00 EUR .

Za one studente koji već posjeduju studentsku SmartX karticu koju je izdao Filozofski fakultet, troškovi upisa i paketa upisne dokumentacije iznose 38,30 EUR.

Podaci za uplatu troškova upisnog paketa za 1. godinu prijediplomskog studija:

Poziv na broj: 1008-OIB pristupnika
Model: HR00
Šifra namjene: DEPT
Opis plaćanja: Upisni paket za 2024/2025.
Iznos: 50,00 EUR

Podaci za uplatu troškova školarine za 1. godinu prijediplomskog studija:

Poziv na broj: 1005-OIB pristupnika
Model: HR00
Šifra namjene: DEPT
Opis plaćanja: Školarina za 2024/2025.
Iznos: 955,60 EUR

Uplata se može izvršiti u FINI, banci, pošti ili internetskim bankarstvom. Moguća je uplata u dvije rate.

Okvirni opis postupka

• Priprema potrebne digitalne dokumentacije:
    • fotografija studenta,
    • fotografija prednje strane osobne iskaznice
    • fotografija stražnje strane osobne iskaznice
    • fotografija ili dokument potvrde o uplaćenim troškovima upisa
  • Zaprimanje SMS poruke
  • Predaja potrebne dokumentacije i potpisivanje ugovora o studiranju

Opis postupka upisa

1. Student će nakon potvrde namjere upisa zaprimiti SMS poruku s korisničkim imenom i lozinkom za pristup informacijskim sustavima Filozofskog fakulteta u Zagrebu.
  2. Student na stranici Autentikacijska i autorizacijska infrastruktura znanosti i visokog obrazovanja u Republici Hrvatskoj treba promijeniti svoju inicijalnu lozinku.
  3. Student na stranici student ffzg (poveznica će biti uskoro dostupna) sukladno uputama odrađuje proceduru upisa koja podrazumijeva:
    • preuzimanje upisne dokumentacije,
    • potpis upisne dokumentacije putem FFZG korisničkog imena i lozinke,
    • učitavanje fotografije za SmartX karticu u sustav student ffzg (poveznica će biti uskoro dostupna),
    • učitavanje potpisa koji će biti prikazan na SmartX kartici u sustavu student ffzg (poveznica će biti uskoro dostupna).

Napomena: Studenti koji ne pristupe upisu u naznačeno vrijeme gube pravo upisa, a Filozofski fakultet u Zagrebu zadržava pravo naplate oportunitetnih troškova do visine punog iznosa školarine.