Zaklada Sveučilišta u Zagrebu za stipendiranje studenata objavila je natječaj za dodjelu stipendija u akademskoj godini 2022./2023. Prijave se podnose do 21. travnja 2023. do 12.00 sati, isključivo elektroničkim putem upisivanjem podataka u aplikaciju na mrežnoj stranici Zaklade.

Stipendije Zaklade Sveučilišta u Zagrebu dodjeljuju se u kategoriji A./B – redoviti studenti prijediplomskih sveučilišnih studija, diplomskih sveučilišnih studija, integriranih prijediplomskih i diplomskih sveučilišnih studija (u daljnjem tekstu: sveučilišnih studija), stručnih prijediplomskih studija i stručnih diplomskih studija (u daljnjem tekstu: stručnih studija) na Sveučilištu u Zagrebu koji su slabijeg socijalno-ekonomskog statusa odnosno bez odgovarajuće roditeljske skrbi.

Zaklada Sveučilišta u Zagrebu dodjeljuje pet (5) stipendija. Ukupni iznos pojedine stipendije iznosi 2.000,00 € (dvijetisuće EUR-a).