Orijentacijski tjedan osmišljen je kako bi se brucošima, studentima prve godine diplomskog studija i stranim studentima, odnosno svima koji prvi put dolaze na studij na Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu pomoglo u snalaženju na Fakultetu.

Tijekom održavanja Orijentacijskog tjedna studenti će se upoznati s članovima o.d. Uprave Fakulteta, pročelnicima odsjeka i katedri, uredima, službama, centrima te studentskim udrugama i klubovima koji će im biti od važnosti i pomoći će im tijekom studija.

Uredi, službe i centri koje će se predstaviti na Orijentacijskom tjednu su:

Studentske udruge i klubovi koje će se predstaviti na Orijentacijskom tjednu su:

Raspored događanja

Što činiti tijekom orijentacijskog tjedna?

• Pogledajte raspored događanja i posjetite predstavljanja fakultetskih ureda, službi, centara, studentskih udruga i klubova kako biste saznali informacije koje će vam biti korisne i od važnosti tijekom studija.

• Nemojte propustiti susret članova o. d. Uprave sa studentima prve godine preddiplomskog studija koji će se održati u četvrtak 7. listopada u dvorani D7, prema rasporedu. Studenti dvopredmetnih studija trebaju biti prisutni u jednom od navedenih termina sastanka prema svome izboru.

• Ne propustite sastanke odsjeka na kojima studirate. Raspored odsječkih sastanaka sa studentima prve godine preddiplomskog studija potražite na odsječkim mrežnim stranicama.

• Upišite kolegije na Studomatu s dobivenim AAI@EduHr korisničkim podacima. U vrijeme održavanja Studomat – ISVU podrška u dvorani A103 možete zatražiti pomoć oko upisa kolegija ako vam bude potrebna, a možete i saznati neke korisne informacije o Studomatu koje će vam trebati tijekom studija.

• Ako trebate asistenciju, specijalizirani prijevoz ili prilagodbu nastave, obratite se za informacije Uredu za studente s invaliditetom (SSI) na Info štandu ili u uredu A006.

• Aktivirajte članstvo u Knjižnici. Upis se može obaviti na informacijskim pultovima na svim katovima Knjižnice, a za upis će vam trebati osobna iskaznica, studentska iskaznica (x-ica) i AAi@EduHr korisnički podaci.

U Auli Fakulteta na Info štandovima moći ćete:

• preuzeti svoje studentske iskaznice, x-ice,

• saznati informacije o nastavi obaveznog kolegija Tjelesne i zdravstvene kulture,

• odabrati i upisati grupu za obavezni Strani jezik za akademske potrebe,

• obratiti se djelatnicima Info centra ako imate neka pitanja ili želite saznati informacije o Fakultetu, studiju ili studentskom životu,

• upoznati brojne studentske udruge i klubove koji djeluju pri Filozofskom fakultetu, njihove aktivnosti te kako im se pridružiti kao novi član.

• Poštovane brucošice i brucoši, na početku vašega studija na Filozofskom fakultetu u Zagrebu želimo vas bolje upoznati, posebice nas zanima vaša odluka da odaberete upravo Filozofski fakultet i studij koje ste ovdje upisali. S tom svrhom molimo Vas da ispunite anketu za brucoše 2021./2022. Anketa je anonimna i u izvještaju bit će prikazani isključivo skupni podaci. Unaprijed hvala!

Zdravstvena zaštita studenata

Tijekom studija sve studentice i studenti imaju dva liječnika:

• liječnika obiteljske medicine
  • studentskog liječnika, specijalistu školske i sveučilišne medicine

Svaki fakultet ima nadležnog studentskog liječnika, a za Filozofski fakultet nadležna je Tihana Marković, dr. med. škol. med.

• Kontakt: m. s. Ivančica Novak, (01) 6551 – 554
  • Adresa: Avenija Većeslava Holjevca 22, Zagreb (Dom Zdravlja Siget)